Kurbanınızın nerede kesildiğini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Eğitim

Eğitim

Eğitim ülkelerin refah seviyelerini yükseltecek en önemli araçlardan birisidir. Bu doğrultuda ekonomik açıdan ve refah seviyesi olarak düşük seviyede olan ülkelerde eğitim çok daha büyük bir önem arz etmektedir ancak maddi açıdan zor durumda olan bölgelerde çocuklar eğitimlerini sürdürmekte sıkıntı çekmektedirler.

Bu bölgelerden birisi de Afrika kıtasıdır. Yaşadıkları köylerde gidebilecekleri bir okulun olmaması ya da var olan okulların sağlıklı koşullara sahip olmaması çocukların eğitim faaliyetlerini kötü yönde etkiliyor. Bunun yanında birçok bölgede de yoksulluk nedeniyle çocuklar var olan okula dahi gidemiyor ve ailelerini geçindirmek için çalışmak ya da dilenmek zorunda kalıyorlar. Bazı çocuklar da okullarına devam edebilecek parayı kazanabilmek için bu yollara başvuruyorlar ancak bu durumlar onların eğitimlerini maalesef ki sekteye uğratıyor.Hiranur İlim ve Hizmet Derneği olarak Afrikalı ve Asyalı yavrularımız eğitimlerini daha temiz ve nezih ortamlarda, her türlü maddi kaygıdan uzak bir şekilde tamamlayıp ailelerine, dinlerine ve bölgelerine faydalı bireyler olabilsinler diye birçok faaliyete imza atıyoruz.Aynı zamanda eğitim faaliyetlerimize yurt içinde de devam ediyoruz. Derneğimiz bünyesindeki medreselerde eğitim gören, çoğu yetim olan ve savaş mağduru ailelerden gelen yavrularımız eğitimlerini en güzel şekilde sürdürebilsinler diye elimizden geleni yapıyoruz. Eğitimleri süresince onlardan hiçbir şekilde ücret talep etmiyor, giyim, beslenme, barınma, tedavi gibi yaşamsal ihtiyaçlarını da dernek olarak biz karşılıyoruz. Başlatmış olduğumuz yurt içi burs projeleriyle de yavrularımız eğitimlerine her türlü maddi kaygıdan uzak bir şekilde devam edebilsinler ve hafız olabilsinler diye onlara burslar sağlıyoruz. Geleceğimiz olan yavrularımız eğitimlerine devam edebilsinler diye çalışmalarımızı kararlılık ve azimle sürdürmeye devam edeceğiz.Eğitim alabilecekleri bir medreseye sahip olmayan ya da olsa dahi eğitim için uygun şartlara sahip olmayan bölgeleri tespit edip buralarda medreseler inşâ ediyoruz. Başlattığımız burs projeleriyle maddi durumu olmayan öğrencilere eğitimlerine devam edebilsinler ve hafız olabilsinler diye burslar sağlıyoruz. Yavrularımızın giyim, barınma, beslenme ve tedavi gibi birincil ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bunun yanında Kur'ân-ı Kerim'in basılı haline ulaşamayan yavrularımıza Kur'ân-ı Kerimler hediye ediyoruz ve eğitimleri için kırtasiye paketleri dağıtıyoruz.


Yavrularımızın sadece bugününü değil, geleceklerini de kurtarmak için yoğun çaba sarf ediyor, projelerimizi hayata geçiyoruz.


Projelerimize Destek Olmak İçin Yardımlarınızı Bekliyoruz.

Bağış Yap   

Amansız bir yaşam mücadelesinin ve hayatta kalma savaşının devam ettiği Afrika ve Asya kıtasında, yoksulluk her geçen gün büyüyor. Bu bölgelerden yükselen yardım çığlıklarına, dünya kulaklarını kapatmış durumda. Çaresizliğe hapsolmuş çocuklar, tüm imkansızlıklar ve içinde bulundukları olumsuz tabloya rağmen eğitimlerini aksatmamak için var güçleriyle çalışıyorlar. Bizler de onların ilim ışığında yürüme kararlılığına destek olmak için projeler üretiyor, ihtiyaçlarını karşılamaya ve burslar sağlamaya çalışıyoruz.


Afrikalı çocukların eğitim yolunda, omuzlarında taşıdığı ağır yükü hafifletmek için, yurt dışı ekibimizin tespitleri doğrultusunda yardımlarınızı talebelerimize ulaştırıyoruz. Talebelerimize; Kur’an-ı Kerimler dağıtıyor, kıyafet ihtiyaçlarını karşılıyor, burs imkanları sağlıyor ve zekatlarınızı ulaştırıyoruz.Eğitimin öneminin bilincinde olarak, hiçbir Afrikalı çocuğumuzun eğitim hakkından mahrum kalmaması için, her şart altında yanlarında olmak adına çalışmaya devam edeceğiz.


Yurt içinde ve yurt dışında derneğimiz bünyesinde eğitim gören yavrularımızın omuzlarında taşıdıkları ağır yükleri hafifletmek için, ekiplerimizin tespitleri doğrultusunda yardımlarınızı talebelerimize ulaştırıyoruz. Yurt dışında talebelerimize; Kur’an-ı Kerimler dağıtıyor, onların kıyafet ihtiyaçlarını karşılıyor, burs imkanları sağlıyor ve zekatlarınızı ulaştırıyoruz. Yurt içinde de medreselerimizde eğitim gören yavrularımızın her türlü maddi ihtiyaçlarını karşılıyor ve onlara burslar sağlıyoruz.Eğitimin öneminin bilincinde olarak, hiçbir çocuğumuzun eğitim hakkından mahrum kalmaması için ve her şart altında yanlarında olmak adına çalışmaya devam edeceğiz.


Projelerimize Destek Olmak İçin Yardımlarınızı Bekliyoruz..

Bağış Yap   


| Yardım Talebi | Gönüllü Ol