Kurbanınızın nerede kesildiğini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Kalıcı Eserler

Kalıcı Eserler

"Allah (c.c) rızası için bir tuğla da bizden olsun" düstûruyla çıktığımız yolculuklarımızla Hiranur İlim ve Hizmet Derneği olarak dünyanın dört bir yanında kalıcı eserler inşa ediyoruz.

Ziyaret ettiğimiz bölgelerde yaptığımız çalışmalar sonucu belirlediğimiz camii, mescit, medrese, su kuyusu, yetimhane ve ev gibi ihtiyaçları gidermek için faaliyetlerimize hemen başlıyoruz. Öncelikle bölgenin coğrafi şartlarına göre projemizi hazırlıyor ve vakit kaybetmeden inşâ etmek için çalışmalara başlıyoruz.

Derneğimizin bağışçılarının da destekleriyle yıllardır sürdürdüğümüz inşa faaliyetleri sayesinde onlarca kalıcı eseri zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahibi bölgelere kazandırdık. Sizler de bu eserleri tek başınıza inşâ ettirebileceğiniz gibi aileniz ve arkadaş çevrenizle birlikte eserlerin inşâsına vesile olup vefat ettikten sonra da amel defterinizi açık tutacak bir sadaka-i cariyeye sahip olabilirsiniz.

TAMAMLANAN PROJELER


TANZANYA - AHMET GÜR CAMİİ

TANZANYA - DARÜSSELAM - KİGAMBONİ KİBA'da 530m² alana inşaa edildi. 300 Kişilik Erkek - 80-100 Kişilik Kadın ibadet alanı mevcuttur.


UGANDA - HZ. MUHAMMED S.A.V (ERKEK) & HZ. HATİCE R.ANHA. (KIZ) MEDRESESİ

UGANDA - JİNJA Şehri - KYAMAGWA Köyünde duvarlarla kapalı, Önünde Parkı, 150 Erkek - 150 Kız Öğrenci 2 Blok alacak şekilde 450m² alana inşaa edildi. Her Blokta Öğretmenler Odası, Kitaplık, Şadırvan, WC ve Ayakkabılık vardır.


FİLDİŞİ SAHİLİ CAMİİ

FİLDİŞİ SAHİLİ - ADİDİJAN'a 50Km uzaklığında ASACE Köyüne 262m² alana inşaa edilmiştir. Abidjan'a yaklaşık 60km uzaklığında olan Cami; 6 kapı, 4 geniş pencere, 10m uzunluğunda minare ve WC si bulunmaktadır.


UGANDA DİKİŞ NAKIŞ KURSU

UGANDA - JİNJA Şehri - Hakira İlçesi - Busede Kasabası - Nabisambala Köyüne , 150m2 alana inşaa edildi. 100 Kişilik (Kadın) kapasite, 30 Dikiş Makinesi mevcuttur. Kadınların Ekonomik Güçlenmesi Projesi kapsamında Hazian 2022'de ilk 100 Kadın'ın mezun olması planlanıyor.


UGANDA ÇETİN ALEMİN VE AİLESİ KÜLLİYESİ

UGANDA - JİNJA Şehri - BUTEMBE İlçesi - BUYENGO Kasabası - NSOZİBBİRİ Köyüne 4 dönüm alana inşaa edildi. Bulunduğu bölgede bir çok derde devâ olacak 200 kişilik camii, Şadırvan, Su kuyusu, Her biri 40 kişilik 4 sınıf ve lojmandanı bulunuyor.


BURKİNA FASO HZ MUHAMMED (S.A.V.) KÜLLİYESİ

BURKİNA FASO/TİTA köyünde 700m² alana inşa edildi. külliye 100 talebe kapasiteli 3 derslik, 1 idare odası, 1 depo, 600 kişilik camii, 2 tonluk su deposu, 2 şadırvan, 4 tuvalet (2 erkek-2 kız), talebeler ve köylüler için aşevi ve yemekhaneden oluşuyor


BURKİNA FASO - MAHMUT EFENDİ HZ CAMİ-İ ŞERİFİ

BURKİNA FASO - OULA - OUAHİGOUYA - SUSİ Köyüne 63m² alana inşa edildi. 450 kişilik (200 kişi içeride ve 250 kişi dışarıda) bünyesinde su kuyusu ve 4 kişilik tuvalet (2 Erkek- 2 Kız) bulunmaktadır.


TANZANYA AHMET GÜR MEDRESESİ

TANZANYA - ZANZİBAR - FUJONİ köyünde 300m² alana inşa edildi. 200 kişilik kapasitesi olan medrese, imam odası ve şadırvana ve aynı zamanda Tanzanya'da 4 medreseye ve ihtiyaç sahibi ailelere günlük sıcak yemek dağıtımı yapan HİRANUR AŞEVİ'NE(ek bina) sahiptir.


TANZANYA FETİ ERGÜR MEDRESESİ

TANZANYA - ZANZİBAR - MBUZİN Köyü'nde 150m² alana inşa edildi. toplamda 200 kişilik 3 adet sınıfa sahiptir ve bünyesinde şadırvan da bulunmaktadır.


TANZANYA NADİDE KAKI MEDRESESİ

TANZANYA - ZANZİBAR - FUJONIDE köyünde 142m² alana inşa edildi. 100 kişilik tek sınıftan oluşan medresenin şadırvanı da bulunmaktadır.


UGANDA BİLAL-İ HABEŞİ CAMİİ

UGANDA - NAWANGOMA'da 100m² alana inşâ edildi. 650 kişilik (350 kişi içeride, 300 kişi dışarıda) ibadet alanına, lojman, şadırvan ve tuvalete sahiptir.


UGANDA HİRANUR KÜLLİYESİ

UGANDA - JİNJA - KYMAGUSA Köyüne ve 4 dönüm alana inşaa edildi. 200 kişilik, lojman, şadırvan, abdesthane ve tuvaletlere sahiptir. Medrese ise kız ve erkek 40 kişilik 4 sınıftan oluşmaktadır.| Yardım Talebi | Gönüllü Ol