Afrika - Vacip Kurban Hisse

Afrika - Vacip Kurban Hisse

Afrika - Vacip Kurban Hisse

Bu Bağış Türü İçin 1 Adet Tutarı 1250 TL'dir

Lütfen Bağış Tutarı Seçiniz
Adet Girin

     Hiranur Derneği olarak bu Kurban Bayramı'nda da Vacip Kurban Organizasyonumuz için kollarımızı sıvadık. Ekiplerimizi siz değerli bağışçılarımızın vacip kurban ibadetini yerine getirmek için en mazlum ve en ihtiyaç sahibi coğrafya olan Afrika ülkelerine yönlendirdik. Allah (C.C.) vacip kurbanlarınızı dergah-ı izzetinde kabul buyursun.

     Vacip Kurban; maddi durumu yerinde olan her Müslümana farz kılınan dini görevler arasında bulunur. Vacip kurbanı kesmesi için bir Müslümanın temel yaşam ihtiyaçlarını rahatlıkla gerçekleştirdikten sonra mutlaka uyması gereken muhkem kurallar arasında yer almaktadır.

     İnsanlar Kurban Bayram'ı geldiğinde kurbanlarını kendileri keserek bir kısmını kendilerine ayırıp geri kalan kısmını ihtiyaç sahiplerine dağıtabilirler ancak kesilen kurbanın tamamının bağışlanması da mümkündür.

     Siz de hisseli vacip kurban bağışında bulunarak gerçek ihtiyaç sahiplerini sevindirebilirsiniz. Kurbanlık bağış olarak yaptığınız ibadet, Müslüman kardeşlerinizle aranızdaki bağı kuvvetlendiriyor, dünyanın bir ucundan diğer ucuna kurulan gönül köprüsünde hem farz (nisab miktarı malı olanlar için) ibadet yerine geliyor hem de kardeşlik pekişiyor.

| Yardım Talebi | Gönüllü Ol