Afrika - Vacip Kurban Küçükbaş

Afrika - Vacip Kurban Küçükbaş

Afrika - Vacip Kurban Küçükbaş

Bu Bağış Türü İçin 1 Adet Tutarı 1400 TL'dir

Lütfen Bağış Tutarı Seçiniz
Adet Girin

     Hiranur Derneği olarak bu Kurban Bayramı'nda da Vacip Kurban Organizasyonumuz için kollarımızı sıvadık. Ekiplerimizi siz değerli bağışçılarımızın vacip kurban ibadetini yerine getirmek için en mazlum ve en ihtiyaç sahibi coğrafya olan Afrika ülkelerine yönlendirdik. Allah (C.C.) vacip kurbanlarınızı katında kabul eylesin.

     Vacip Kurban; maddi durumu yerinde olan her Müslümana farz kılınan dini görevler arasında bulunur. Vacip kurbanı kesmesi için bir Müslümanın temel yaşam ihtiyaçlarını rahatlıkla gerçekleştirdikten sonra mutlaka uyması gereken muhkem kurallar arasında yer almaktadır.

     İnsanlar bayram geldiğinde kurbanlarını kendileri keserek bir kısmını kendilerine ayırıp ihtiyaç sahiplerine dağıtabilirler ancak kesilen kurbanın tamamının bağışlanması da mümkündür.

     Siz de küçükbaş kurban bağışında bulunarak gerçek ihtiyaç sahiplerini sevindirebilirsiniz. Kurbanlık bağış olarak yaptığınız ibadet, Müslüman kardeşlerinizle aranızdaki bağı kuvvetlendiriyor, dünyanın bir ucundan bir ucuna kurulan gönül köprüsünde farz ibadet yerine geliyor, kardeşlik pekişiyor.

| Yardım Talebi | Gönüllü Ol