Yetim Gülerse Dünya Güler (Aylık)

Yeryüzünde yaklaşık 150 milyon yetim çocuk bulunuyor. Savaşlar, çatışmalar ve afetler nedeniyle bu sayıya her gün binlerce çocuk daha ekleniyor. Yetimlik, bir baba eksikliği gibi görünse de aslında zorlu coğrafyalarda çocukların da kaybolup gitmesi demek. Organ mafyaları, terör grupları, fuhuş çeteleri için bir insan kaynağı olan yetimleri bu tehlikelerden korumak ve insanlığa, ümmete faydalı bir birey hâline getirmek desteklerinizle mümkün.

Bu nedenden dolayı, hem yurt içinde derneğimiz bünyesinde bulunan hem de çeşitli bölgelerde yaşam mücadelesi veren yetimlerin ihtiyaçlarını karşılıyor, onların yüreklerindeki yaşama sevincini soldurmamak için büyük bir uğraş veriyoruz. Sizleri de bu vesileyle yetimlere kardeş olmaya davet ediyoruz.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) bir hadisinde şöyle buyurmuştur: “Kalbinin yumuşamasını ve hacetinin görülmesini sever misin? Yetime merhamet et, onun başını okşa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve hacetine erişirsin.” Biliyoruz ki iyilik çığ gibi büyür. Zaman yok, gelin birlikte yetimler için harekete geçelim!

Yetim Gülerse Dünya Güler (Aylık)

Yeryüzünde yaklaşık 150 milyon yetim çocuk bulunuyor. Savaşlar, çatışmalar ve afetler nedeniyle bu sayıya her gün binlerce çocuk daha ekleniyor. Yetimlik, bir baba eksikliği gibi görünse de aslında zorlu coğrafyalarda çocukların da kaybolup gitmesi demek.

BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

bağış güvenlik