Deprem Acil Yardım Fonu

Tüm Türkiye'yi sarsan, vatandaşlarımızın seferber olduğu Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremde biz de bütün imkanlarımızla yola çıktık. Hatay'a ulaşır ulaşmaz hemen ocağımızı yakıp, depremzede kardeşlerimizin ve yardıma gelen ekiplerin sıcak çorba, su, yemek gibi acil ihtiyaçlarını karşılamaya başladık. Takip eden günlerde yola çıkıp bölgeye ulaşan yardım tırlarımızla birlikte daha fazla insan ulaşıp yardımcı olma fırsatımız oldu.

83 Saha görevlisi, 21 yardım aracı, 1 Mobil Aşevi, 2 Çadır Aşevi ile 170 günde 985.600 kişiye kahvaltı, 78.500 kişiye sıcak çorba, 938.500 Kişiye de ekmek dağıtımı yaparak bağışçılarımızın emanetlerini depremzede kardeşlerimize ulaştırdık. Yardım tırlarımızın bölgeye ulaştırdığı 1.570 bebek bezi, 3.600 bebek maması, 1.500 temizlik hijyen paketi, 4.000 gıda kolisi, 62 ton su-meyve suyu, 6.900 battaniye ve 26.100 giysi-kıyafet dağıtarak depremzede kardeşlerimizin yanında olmaya çalıştık. Köylerinde mahsur kalan, bölgelerini terk edemeyen ve yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimize, yardım araçlarımızla uzun yollar yaparak kumanya ve kıyafet yardımlarında bulunduk.

Kumanya Yardımı

Çadırlarda yaşayan veya merkeze ulaşımı olmayan köylerde ikamet eden depremzedelerin ocakları kaynamaya devam edebilsin diye Kumanya dağıtımları yapıyoruz. İçerisinde Pirinç, Mercimek, Bulgur gibi uzun süre dayanacak malzemelerin olduğu gıda kolisi ile siz de depremzedelere yardımda bulunmak isterseniz 500₺ ile katkıda bulunabilirsiniz.

Havale/EFT olarak bağış yapmak için HESAP NUMARALARI sayfamızı ziyaret edebilir.

Deprem Acil Yardım Fonu

Tüm Türkiye'yi sarsan, vatandaşlarımızın seferber olduğu Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremde biz de bütün imkanlarımızla yola çıktık.

BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

bağış güvenlik