[Filistin] Adak - Akika - Şükür

Zulüm altında ezilen Filistinli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere Derneğimize vekalet yoluyla ulaştırdığınız vacip kurban bağışlarınızı “Hiranur İlim ve Hizmet Derneği” garantisi altında dini vecibelere uygun olarak kesilerek ihtiyaç sahibi Filistinli ailelere ulaştırıyoruz.

Yapılan bağışlarla kurbanlık alımı yapılır ve kurbanlıklar İslami şartlara uygun olarak belirlenen bölgelerde kesildikten sonra halka dağıtılır. Bu sayede aylarca et yememiş olan halkın et yemelerine yardımcı olunur. Bunun sayesinde gıdasızlık nedeniyle yaşanan rahatsızlıklar engellenebilir.

ADAK KURBANI
Adak, kişinin zorunlu olmadığı halde, Allah (C.C)’ın rızasını kazanmak için kesilen kurbandır. Kişinin Allah’tan istemiş olduğu herhangi bir şeyin gerçekleşmesi durumunda, kurbanı adayan kişinin adak kurbanını kesmesi vaciptir. Herhangi bir şeyin gerçekleşmesine bağlanan adak kurbanlarının, şartın gerçekleşmesinin ardından vakit kaybetmeden kesilmesi önerilir. Herhangi bir şarta bağlı olmadan adanan adak kurbanları ise istenen bir zamanda kesilebilir. Adak niyetiyle keseceğiniz kurbanlara aracılık ederek, vazifenizi yerine getirmenize vesile oluyoruz.

AKİKA KURBANI
Peygamber Efendimiz, Hz. Muhammed (S.A.V.)’in bir sünneti olan Akika kurbanı, yeni doğmuş çocuklar için Allah’a bir şükür etmek niyetiyle kesilir. Bu sünneti yerine getirmeleri için imkanı olan müslüman ailelerin akika kurbanını kesmesi tavsiye edilir.  Akika kurbanını çocuk doğduktan sonra 7. Gün kesilmesi önerilir. Ancak ailenin maddi durumuna göre çocuk buluğ çağına gelene kadar da kesilebilmektedir. Bu niyetle keseceğiniz Akika kurbanları için Hiranur İlim ve Hizmet Derneği olarak aracılık ediyor, Hz. Peygamber Efendimiz’in sünnetinin yerine getirilmesine vesile oluyoruz.

ŞÜKÜR KURBANI
Şükür Kurbanı, herhangi bir vesileyle Allah (C.C)’a şükür etmek için kesilmektedir. Kişi, ulaşmak isteği gayeye kavuştuğunda ya da mutlu bir haber aldığında, Allah’a şükür etmek amacıyla şükür kurbanı kesebilir. Bu vesileyle keseceğiniz şükür kurbanlarında Hiranur İlim ve Hizmet Derneği olarak aracılık ediyoruz.

[Filistin] Adak - Akika - Şükür

İşgalci İsrail’in saldırısı sonucu yaralanan ve sakat kalan yüzlerce Gazze'deki kardeşlerimize destek olmak için kurbanlarımızı orada kesiyoruz.

BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

bağış güvenlik