[Suriye] Adak - Akika - Şükür

Amacımız, en ücra, en sapa bir köyde de olsa, bütün yetimlere ulaşmak. Onların diğer çocuklarla aynı hayat şartlarına sahip olmasını sağlamak ve küçücük omuzlarındaki yükü kaldırmak; gücümüz yetinceye kadar, bu da sizlerin destekleriyle her daim yetecek ve Rabbimiz (c.c.) in verdiği ömür yettiğince, İslam’ın emrettiği şekilde devam edeceğiz...

Suriye kurban bağışı desteğinizle birçok çocuğun et yemesine ve açlıktan sefil düşmemesine vesile olabilirsiniz. Kurban Bayramı’nda durumu olanlar kurbanlarını keser ve yoksul insanlara dağıtır. Fakat yaşanan yoğun hayat nedeniyle kurban kesmeye vakit bulamayabilirsiniz. Vakit bulamayan siz değerli bağışçılarımızın kurbanlarını vekâlet yoluyla vakfımıza göndererek, kurban bedellerini banka hesap numaralarına havale, kredi kartı, posta çeki ile veya vakıf merkezine bizzat gelerek elden, internet üzerinden online bağış veya telefon vasıtasıyla ulaştırır. Bu yüzden en güvenilir dernek olarak Hiranur İlim ve Hizmet Derneğimize kurban bağışında bulunarak kurban görevinizi yerine getirebilirsiniz.

Kurbanlarınız kesilirken SMS ile bilgilendirilir ve sonrasında kurbanlarınızın videoları gönderilir. Gönül rahatlığıyla bağışta bulunabilirsiniz. Kurban ibadetinde kişinin öncelikli niyeti “Allah’ın rızasını kazanmak” olmalıdır. Bu yüzden kurbanın yurt içinde ya da yurt dışında kesilmesinde bir sakınca bulunmamaktadır. Kurban ibadetinde önemli olan yoksul insanlara kurban yardımlarının ulaştırılarak onların ihtiyaçlarının giderilmesidir.

ADAK KURBANI
Adak, kişinin zorunlu olmadığı halde, Allah (C.C)’ın rızasını kazanmak için kesilen kurbandır. Kişinin Allah’tan istemiş olduğu herhangi bir şeyin gerçekleşmesi durumunda, kurbanı adayan kişinin adak kurbanını kesmesi vaciptir. Herhangi bir şeyin gerçekleşmesine bağlanan adak kurbanlarının, şartın gerçekleşmesinin ardından vakit kaybetmeden kesilmesi önerilir. Herhangi bir şarta bağlı olmadan adanan adak kurbanları ise istenen bir zamanda kesilebilir. Adak niyetiyle keseceğiniz kurbanlara aracılık ederek, vazifenizi yerine getirmenize vesile oluyoruz.

AKİKA KURBANI
Peygamber Efendimiz, Hz. Muhammed (S.A.V.)’in bir sünneti olan Akika kurbanı, yeni doğmuş çocuklar için Allah’a bir şükür etmek niyetiyle kesilir. Bu sünneti yerine getirmeleri için imkanı olan müslüman ailelerin akika kurbanını kesmesi tavsiye edilir.  Akika kurbanını çocuk doğduktan sonra 7. Gün kesilmesi önerilir. Ancak ailenin maddi durumuna göre çocuk buluğ çağına gelene kadar da kesilebilmektedir. Bu niyetle keseceğiniz Akika kurbanları için Hiranur İlim ve Hizmet Derneği olarak aracılık ediyor, Hz. Peygamber Efendimiz’in sünnetinin yerine getirilmesine vesile oluyoruz.

ŞÜKÜR KURBANI
Şükür Kurbanı, herhangi bir vesileyle Allah (C.C)’a şükür etmek için kesilmektedir. Kişi, ulaşmak isteği gayeye kavuştuğunda ya da mutlu bir haber aldığında, Allah’a şükür etmek amacıyla şükür kurbanı kesebilir. Bu vesileyle keseceğiniz şükür kurbanlarında Hiranur İlim ve Hizmet Derneği olarak aracılık ediyoruz.

[Suriye] Adak - Akika - Şükür

Suriye'de savaş mağduru kardeşlerimize destek olmak için kurbanlarımızı orada kestirebiliriz.

BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

bağış güvenlik