BANKA HESAPLARIONLINE BAĞIŞ
KALICI ESERLER

KALICI ESERLER


"Allah (c.c) rızası için bir tuğla da bizden olsun" düstûruyla çıktığımız yolculuklarımızla Hiranur İlim ve Hizmet Derneği olarak dünyanın dört bir yanında kalıcı eserler inşa ediyoruz.

Ziyaret ettiğimiz bölgelerde yaptığımız çalışmalar sonucu belirlediğimiz camii, mescit, medrese, su kuyusu, yetimhane ve ev gibi ihtiyaçları gidermek için faaliyetlerimize hemen başlıyoruz. Öncelikle bölgenin coğrafi şartlarına göre projemizi hazırlıyor ve vakit kaybetmeden inşâ etmek için çalışmalara başlıyoruz.

Derneğimizin bağışçılarının da destekleriyle yıllardır sürdürdüğümüz inşa faaliyetleri sayesinde onlarca kalıcı eseri zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahibi bölgelere kazandırdık. Sizler de bu eserleri tek başınıza inşâ ettirebileceğiniz gibi aileniz ve arkadaş çevrenizle birlikte eserlerin inşâsına vesile olup vefat ettikten sonra da amel defterinizi açık tutacak bir sadaka-i cariyeye sahip olabilirsiniz.

Projelerimize Destek Olmak İçin İlgili Butonlara Tıklayınız.


DEVAM EDEN PROJELER


ÇAD - HİRANUR KIZ MEDRESESİ

133 m2 alana sahip 2 kattan oluşacak medresemizde 200 kız talebe Arapça ve hafızlık eğitimi alacaktır. Medrese bünyesinde 3 adet WC, abdesthane ve 1 adet idare ofisi yer alacaktır.


BANGLADEŞ - HAFIZLIK MEDRESESİ

Bangladeş - Cox’s Bazar’da 300 m2 alana sahip 250 kişilik yatılı talebe kapasiteli, çocuklar için oyun parkı, şadırvan ve WC’lerden oluşan bölgenin önemli ölçüde eğitim ihtiyacını karşılayacak bir medrese inşaa ediyoruz.
Güncel durum için tıklayınız..


UGANDA - KADİR & NEZAHAT AKICI YETİMHANESİ

Uganda Jinja Kyamagwa Köyünde 8 adet sınıf, 2 adet yemekhane, 100 erkek, 100 kız kapasiteli yatakhaneden oluşacak yetimhanemizde su kuyusu ve WC’ler yer alacaktır.


FİLDİŞİ SAHİLİ KÜLLİYESİ

İbadetlerini ve eğitimlerini başlarında bir çatı olmadan açık arazilerde sürdürmeye çalışan Fildişi Sahilli Müslüman kardeşlerimiz bu sefaletten kurtulabilsin diye mescit, medrese ve yardımların yapıldığı İslami bir otorite görevi görecek olan “Fildişi Sahili Külliyesi” projemizin inşâsına devam ediyoruz.


TAMAMLANAN PROJELER


TANZANYA - AHMET GÜR CAMİİ

Tanzanya - Darüsselam - Kigamboni Kiba'da 530 m² alana inşaa edildi. 300 Kişilik Erkek, 100 kişilik kadın ibadet alanı mevcuttur.


UGANDA - HZ. MUHAMMED S.A.V (ERKEK) & HZ. HATİCE R.ANHA. (KIZ) MEDRESESİ

Uganda - Jinja Şehri – Kyamagwa Köyünde çevresi duvarlarla kapalı, önünde parkı, 150 erkek, 150 kız öğrenci kapasiteli 2 Blok şeklinde 450m² alana inşaa edildi. Her blokta öğretmenler odası, kitaplık, şadırvan ve WC bulunmaktadır.


FİLDİŞİ SAHİLİ CAMİİ

Fildişi Sahili - Adidijan'a 50 km uzaklıktaki Asace Köyüne 262 m² alana inşaa edilmiştir. Abidjan'a yaklaşık 60 km uzaklığında olan cami; 6 kapı, 4 geniş pencere, 10m uzunluğunda minare ve WC’si bulunmaktadır.


UGANDA DİKİŞ NAKIŞ KURSU

UGANDA - JİNJA Şehri - Hakira İlçesi - Busede Kasabası - Nabisambala Köyüne , 150m2 alana inşaa edildi. 100 Kişilik (Kadın) kapasite, 30 Dikiş Makinesi mevcuttur.


UGANDA ÇETİN ALEMİN VE AİLESİ KÜLLİYESİ

Uganda - Jinja Şehri - Butembe İlçesi - Buyengo Kasabası - Nsozibbiri Köyüne 4 dönüm alana inşaa edildi. Bulunduğu bölgede bir çok derde devâ olacak 200 kişilik camii, Şadırvan, Su kuyusu, Her biri 40 kişilik 4 sınıf ve lojman bulunuyor.


BURKİNA FASO HZ MUHAMMED (S.A.V.) KÜLLİYESİ

Burkina Faso - Tita köyünde 700m² alana inşa edildi. Külliye 100 talebe kapasiteli 3 derslik, 1 idare odası, 1 depo, 600 kişilik camii, 2 tonluk su deposu, 2 şadırvan, 4 tuvalet (2 erkek-2 kız), talebeler ve köylüler için aşevi ve yemekhaneden oluşuyor.


BURKİNA FASO - MAHMUT EFENDİ HZ CAMİ-İ ŞERİFİ

Burkina Faso - Oulo - Ouahigouya - Susi Köyüne 63m² alana inşa edildi. 450 kişilik (200 kişi içeride ve 250 kişi dışarıda) bünyesinde su kuyusu ve 4 kişilik tuvalet (2 Erkek- 2 Kız) bulunmaktadır.


TANZANYA AHMET GÜR MEDRESESİ

Tanzanya - Zanzibar - Fujoni köyünde 300m² alana inşa edildi. 200 kişilik kapasitesi olan medrese, imam odası ve şadırvana ve aynı zamanda Tanzanya'da 4 medreseye ve ihtiyaç sahibi ailelere günlük sıcak yemek dağıtımı yapan Hiranur Aşevi'ne (ek bina) sahiptir.


TANZANYA FETİ ERGÜR MEDRESESİ

Tanzanya - Zanzibar - Mbuzin Köyü'nde 150m² alana inşaa edildi. Toplamda 200 kişilik 3 adet sınıfa sahiptir ve bünyesinde şadırvan da bulunmaktadır.


TANZANYA NADİDE KAKI MEDRESESİ

Tanzanya - Zanzibar - Fujoni köyünde 142m² alana inşa edildi. 100 kişilik tek sınıftan oluşan medresenin şadırvanı da bulunmaktadır.


UGANDA BİLAL-İ HABEŞİ CAMİİ

Uganda - Nawangoma'da 100m² alana inşâ edildi. 650 kişilik (350 kişi içeride, 300 kişi dışarıda) ibadet alanına, lojman, şadırvan ve tuvalete sahiptir.


UGANDA HİRANUR KÜLLİYESİ

Uganda - Jinja - Kymagusa Köyü’nde 4 dönüm alana inşaa edildi. 200 kişilik, lojman, şadırvan, abdesthane ve tuvaletlere sahiptir. Medrese ise kız ve erkek 40 kişilik 4 sınıftan oluşmaktadır.


BANGLADEŞ - BAMBU EVLER

Bangladeş’e gelen Rohingya halkının ev ihtiyacını karşılamak için 300 adet Bambu Ev Projemiz.Projelerimize Destek Olmak İçin İlgili Butonlara Tıklayınız.